Jakie wkładki higieniczne wybrać, kiedy mamy problem z nietrzymaniem moczu?

Problem nietrzymania moczu to bardzo krępująca i nieprzyjemna dolegliwość, która dotyka przede wszystkim Pań, ale nie tylko. Zakłada się, że dotyczy ona kobiet w podeszłym wieku lub w okresie menopauzy, jednak w rzeczywistości, w równym stopniu borykają się z nim kobiety w ciąży i mamy w połogu, niezależnie od tego, jak przebiegał sam poród. Warto zatem o problemie nietrzymania moczu rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami, a także zgłaszać go lekarzom, którzy mogą pomóc w uporaniu się z tą dolegliwością. Warto jednak przede wszystkim zadbać o komfort na co dzień i właściwą higienę, aby nietrzymanie moczu nie tylko nie było uciążliwe podczas codziennych czynności, ale także szkodliwe dla zdrowia. 

Wkładki na nietrzymanie moczu – czy to ma sens?

Nietrzymanie moczu, jak już wspomniano, to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Samo w sobie nie jest jednostką chorobową, ale może współtowarzyszyć innym schorzeniom lub być ich objawem. Niezależnie jednak od tego jest przykrą i kłopotliwą dysfunkcją, którą warto leczyć, a także niwelować jej skutki w codziennym życiu. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, nietrzymanie moczu może bowiem mieć różne formy. W medycynie wyróżnia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadreaktywny pęcherz, a także typy mieszane. We wszystkich tych przypadkach wkładki na nietrzymanie moczu są sposobem na znaczne podniesienie komfortu życia i właściwe zabezpieczenie, pozwalające aktywnie funkcjonować każdego dnia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie wkładki higieniczne wybrać, aby problem nietrzymania moczu nie powodował zbyt wielu problemów w życiu codziennym?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby wybrać właściwe wkładki, dedykowane osobom borykającym się z problemem nietrzymania moczu. Podpaski czy klasyczne wkładki higieniczne nie będą właściwe, a ich stosowanie w takiej sytuacji nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Niezależnie bowiem od tego, czy problem nietrzymania moczu wiąże się z małymi i sporadycznymi jego wypływami, czy też jego skala jest dużo większa, wkładki na nietrzymanie moczu powinny absorbować każdą ilość moczu, gdyż tylko tak są w stanie właściwie zabezpieczyć komfort przez cały dzień. Standardowe wkładki higieniczne mają zdecydowanie za małą chłonność, a podpaski menstruacyjne przystosowane są do wchłaniania krwi, której gęstość jest zdecydowanie większa niż moczu. Z tych właśnie powodów stosowanie ich przy problemie nietrzymania moczu nie zabezpieczy właściwie i może powodować dodatkowy dyskomfort.

Używanie wkładek stworzonych specjalnie do takich problemów to podstawa do tego, aby czuć się bezpiecznie przez cały dzień. W zależności od indywidualnych potrzeb, na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje wkładek i to, jakie wkładki higieniczne dopasować do siebie, zależy nie tylko od ilości gubionego moczu, ale też od aktywności na co dzień i upodobań każdej osoby. Na pewno punktem wyjścia powinno być określenie tego, jaką chłonność mają posiadać właściwe wkładki na nietrzymanie moczu i czy oprócz dobrze dopasowanego, anatomicznego kształtu, warto wybrać modele np. ze skrzydełkami czy też z żelowym, absorbującym wypełnieniem. Odpowiednie dobranie wkładek na nietrzymanie moczu sprawia, że ich stosowanie ma ogromny sens i wpływa na znaczne poprawienie komfortu życia osób z tą przypadłością.

Jakie wkładki higieniczne wybrać?

Rynek obfituje w oferty wkładek na nietrzymanie moczu, które można idealnie dopasować zarówno do własnych potrzeb, jak i do charakteru problemu, z którym borykają się poszczególne osoby. Warto wybrać więc takie rozwiązanie i taki typ wkładki, dzięki któremu problem nietrzymania moczu nie będzie wpływał na podrażnienia stref intymnych czy nieprzyjemny zapach, który towarzyszy tej dolegliwości. Odparzenia, egzemy czy otarcia to jedne z najczęstszych dolegliwości towarzyszących sytuacji, w  której stosowane są podpaski menstruacyjne lub niewłaściwe dobrane wkładki na nietrzymanie moczu. Dodatkowo źle dobrany produkt może sprawiać, że zapach amoniaku, charakterystyczny dla moczu, będzie odczuwalny w najbliższym otoczeniu.

Decydując się zatem na to, jakie wkładki higieniczne dopasować do siebie, trzeba wziąć pod uwagę, ile moczu gubimy w ciągu dnia, jak często jesteśmy w stanie zmieniać wkładkę, a także to, czym powinna się ona sama charakteryzować. Dodatkowe wzmocnienia z elastycznej gumki na wykończeniu wkładek są idealne dla osób gubiących dużą ilość moczu, skrzydełka zapewniają stabilność wkładki nawet podczas aktywności sportowej, a żelowy wkład chłonny zapewnia komfortowe zabezpieczenie płynu przez wiele godzin – wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość życia, tak ważną dla każdego i warto w ten komfort inwestować na co dzień.

Dowiedz się, czym jest inkontynencja stresowa: https://mjrmedical.com/inkontynencja-stresowa-czym-jest-i-jak-z-nia-walczyc/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *